Mladi dečki haraju: Basel popio sedmicu u Bernu

Švicarska 23. ruj 201817:41 > 17:59
Pier Marco Tacca/Getty Images

Ekipa Young Boysa svladala je Basel s čak 7:1. U sedmom kolu švicarske Superlige je Zurich bio bolji od Luzerna 1:0, a St. Gallen i Lugano su remizirali 2:2.

U prvih pola sata derbija između Young Boysa i Basela nije bilo većih prilika da bi u 33. minuti gol dao Christian Fassnacht. On je pogodio na asistenciju Miralema Sulejmanija. Srpski nogometaš je u 42. minuti povećao na 2:0 pogotkom iz slobodnog udarca. Lopta je na putu do mreže pogodila jednog od igrača Basela koji je bio u živom zidu.

Mohamed Ali Camara je produžio agoniju Basela kada je u 52. minuti povećao na 3:0, da bi deset minuta kasnije Sekou Sanogo postigao gol za 4:0.

Eder Balanta je poslije toga dobio crveni karton, pa je Basel susret završio s igračem manje i s još tri gola u mreži. Pogađali su Aebischer, Bertone i Assale. Između petog i šestog gola za domaće, Ricky Van Wolfswinkel je postigao počasni gol za Basel.