Young Boys na pobjedu od titule

Švicarska 28. tra 201821:19 > 21:20
Getty Images/Marc Eich

Nogometaši Young Boysa pobijedili su Luzern poslije preokreta rezultatom 2:1 u 32. kolu prvenstva Švicarske i tako došli na korak do osvajanja titule.

Gosti su pred više od 30.000 navijača u Bernu poveli golom Schneuwlija u 47. minuti, a samo pet minuta kasnije Young Boys je stigao do izjednačenja, strijelac je bio Hoarau iz jedanaesterca. Sva tri boda momčadi iz Berna donio je Nsame minut prije kraja regularnog dijela utakmice.

Young Boys na vrhu tablice sada ima 75 bodova, 16 više od Basela koji u nedjelju dočekuje Thun. To znači kako momčad iz Berna može već u nedjelju osigurati titulu ukoliko aktualni prvak ne upiše pobjedu.

Do kraja sezone ostalo je još pet kola, a Young Boysu je jedna pobjeda dovoljna da dođe do prve titule poslije 22 godine.