I Švicarci u panici: Prvenstvo odgođeno do kraja ožujka

Švicarska 2. ožu 202018:31 > 18:34
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Švicarsko nogometno prvenstvo prekinuto je najmanje do 23. ožujka zbog straha od širenja zaraze koronavirusom, odlučeno je u ponedjeljak nakon što su klubovi odbili mogućnost igranja utakmica bez gledatelja.

U Švicarskoj je dosada potvrđeno najmanje 25 slučajeva zaraze, pa su tamošnje vlasti u petak zabranile održavanje svih događaja na koje bi moglo doći više od 1000 osoba sve do 15. ožujka. Nakon te odluke vodstvo Švicarske lige (SFL) otkazalo je sve utakmice prve i druge lige koje su se trebale igrati proteklog vikenda.

“Klubovi su odbili mogućnost odigravanja utakmica bez gledatelja iz ekonomskih razloga, ali i zato što još uvijek na raspolaganju imamo dovoljno rezervnih termina”, objavila je SFL.