Svi pričaju o Barci, a jedan je velikan pred kolapsom

Nogomet 17. kol 202118:36 > 18:36
Matteo Gribaudi/Image

Dug prvaka Italije Intera iznosi čak 700 milijuna eura

Antonio Conte je donio Interu naslov prvaka, ali je otišao jer je shvatio da nema novca za pojačanja, da će biti rasprodaje i da će čak i sam klub biti na prodaju. Conte je otišao, a došao je Simeone Inzaghi.

I zaista, Inter je počeo prodavati svoje najbolje igrače, pa su tako klub napustili Achraf Hakimi i Romelu Lukaku. Zaradili su skoro 200 milijuna eura od prodaje igrača, a u dolaske drugih potrošili samo 12,5 milijun eura i to tako što su platili za beka iz PSV-a Dumfriesa, dok je Edin Džeko praktično stigao besplatno.

Kako prenosi “Il Fatto Quotidiano”, Suning Group, glavni dioničar Intera, namjerava prodati klub. U protivnom će morati otplatiti dugove. I oni su ogromni. U roku od tri godine klub mora otplatiti kredit od 275 milijuna eura koji je uzeo iz investicijskog fonda Oaktree.