‘Suba je u Hajduku iz ljubavi, tu želi završiti karijeru’

Hrvatska 4. pro 202115:10 0 komentara
DeFodi507 via Guliver Image

Ako Danijel Subašić zatreba Hajduku u nedjeljnom derbiju s Dinamom, on je spreman. Poručio je tako u razgovoru za SK njegov blizak prijatelj i vršnjak iz Zadra Danilo Paunović.

Nakon ozljede zadobivene protiv Lokomotive u Kupu Lovre Kalinić prvo je bio 99 posto ‘prekrižen’ za Dinamo, no onda su se stvari počele mijenjati.

Tako je u petak na konferenciji za medije trener Hajduka Valdas Dambrauskas rekao da su šanse za nastup prvog vratara 50-50 i da će konačnu odluku donijeti pred samu utakmicu.

Ako litavski stručnjak ipak bude bio prisiljen ostaviti Kalinića izvan terena, Danijel Subašić spreman je uskočiti.

“Ma, on je prošao štošta s reprezentacijom, pa i u Ligi prvaka, tako da bi njemu ovo bila normalna utakmica. Jak je on u glavi, živi za ovakve derbije i ne bi se na njega odrazila euforija koja vlada u Splitu i Dalmaciji”, uvjerava nas Danilo Paunović koji voli reći kako nitko ne poznaje našeg srebrnog bivšeg reprezentativca bolje od njega.

Njih su dvojica kao vršnjaci (Danilo je dva mjeseca stariji) cijelo djetinjstvo proveli zajedno, kuće su im udaljene 50-ak metara jedna od druge i to u neposrednoj blizini stadiona na zadarskim Stanovima.

Pritom je Danilov pokojni otac Miodrag Paunović zvani Miško bio jedan od Subinih prvih trenera. Štoviše, spasio mu je karijeru ako tako možemo reći. U kadetima je Danijel gurnut na mjesto trećeg vratara, što ga je pogodilo toliko da je razmišljao o odustajanju od nogometa.

Miško, koji je tada vodio juniore Zadra, primio je Danijela u svoju selekciju iako je bio puno mlađi od ostatka momčadi. Inače, Miško je jedno vrijeme trenirao i Luku Modrića.

“Suba je bio dvije godine mlađi od ostalih juniora, ali je branio, pokazao se i kasnije izborio za mjesto u seniorima. Tako je sve krenulo. Svi Danijelovi i Lukini uspjesi puno su značili mom ocu, proživljavao ih je s njima i sigurno bi mu bilo drago gledati Danijela u derbiju na Maksimiru”, kaže nam Danilo, prisjećajući se tako i svog oca koji je nažalost prošle godine baš u prosincu preminuo zbog posljedica koronavirusa.

Taj prvi test karaktera Subašić je položio, kao i onaj drugi u sezoni 2006./07. kada ga je Zadar, tada drugoligaš, zbog svađe s upravom suspendirao na pola godine. Unatoč suspenziji, trenirao je još jače nego prije. S vremenom se i situacija s upravom izgladila, Zadar se probio u Prvu HNL, Danijel je kasnije prešao u Hajduk…

Puno je toga prošao, pa možda i ne čudi što na velikim utakmicama djeluje tako mirno i staloženo. Ni traga tremi ili nervozi kod njega. Zato, ako bude branio protiv Dinama, nema straha, smatra Paunović.

“Ma kakvi. Nije on taj tip, ne hvata njega trema. Uzbuđen bi sigurno bio, ali ne vjerujem da bi imao tremu”, smatra Paunović, naglašavajući kako činjenica što je prije dolaska u Hajduk Suba bio gotovo dvije godine bez prave, natjecateljske utakmice, neće biti otežavajuća okolnost.

Ove je sezone Subašić (37) branio u Kupu protiv Belišća te posljednjih dvadesetak minuta protiv Lokomotive u istom natjecanju nakon ozljede Kalinića.

“Istina da mu nedostaje utakmica, ali Danijel je prije odlaska u Hajduk ovdje stalno trenirao s NK Zadar. Nije stajao. Svaki je trening odrađivao maksimalno. On je profesionalac i siguran sam da će biti pravi ako bude branio. Uostalom, njegova prisutnost puno znači mladim igračima.”

Danilo, koji danas radi kao trener u omladinskoj školi NK Arbanasi, posvjedočio nam je koliko Danijel voli Hajduk i da je upravo ta ljubav bila razlog zbog kojeg se vratio u Poljud nakon gotovo cijelog desetljeća.

“Dok je još bio bez kluba ovdje u Zadru, stalno mi je govorio da ne želi nikamo ići osim ako dođe dobra ponuda”, počinje Paunović i nastavlja:

“U Hajduk se vratio iz ljubavi. Novac mu nije bio ni na kraj pameti. Da je birao novac, otišao bi u neki drugi klub. Uostalom, ovdje je sada drugi golman, ali sve proživljava s jednakom emocijom kao da je prvi. Mislim da u Hajduku planira završiti karijeru, to je moje mišljenje.”

A hoće li Danilo put Maksimira na derbi?

“Ne znam hoću li stići. Ako ne stignem, gledat ću na TV. Navijat će se na Stanovima, to je sigurno.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!