Štimac: Svake godine je ista priča u Hrvatskoj

Europa 15. ruj 202110:30 > 10:32 0 komentara
Amlan Biswas/Pacific Press

Dinamo će u četvrtak od 18.45 sati na Maksimiru ugostiti West Ham, a utakmicu je za službene stranice londonskog kluba najavio bivši igrač Čekićara Igor Štimac.

Dinamo ima jednu od najboljih akademija na svijetu, najviše stvara profesionalnih nogometaša, a istovremeno na tržištu odlično prodaje mlade igrače. West Ham će zasigurno imati nekih problema, ali moraju na Maksimir izaći s autoritetom, kao što igraju i u Premier ligi. Nema tu neke razlike i naravno moraju biti strpljivi”, najavio je Štimac koji se potom dotaknuo Dinamove momčadi…

“Nije to ista momčad koja je igrala prošle sezone. Svake godine je ista priča u Hrvatskoj – morate prodati najbolje igrače da preživite i donese novac u klubu. Onda dovodite nove igrače i slažete momčad. Tako i Dinamo sad ima pet-šest novih igrača, ali je i dalje uvjerljivo najbolja hrvatska momčad.”

Osvrnuo se bivši hrvatski izbornik i na najnovije pojačanje West Hama – hrvatskog reprezentativca Nikolu Vlašića.

“On može puno toga, ali očito mora pronaći način kako što prije postati dio momčadi. To nije individualni sport tako da morate svoje individualne kvalitete prilagoditi u sustav. Odradio sam puno intervjua kad je Nikola potpisao za CSKA i sve što sam im rekao je bila istina. A to je da ako staneš uz Nikolu i ako se zalažeš za njegovo samopouzdanje, on može učiniti puno toga. U Rusiji je bio fantastičan, jedan je od najboljih hrvatskih igrača i može odigrati sjajno u West Hamu.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!