Španjolci: Zbog zlatnog Hrvata Francuz pao u zaborav

Francuska 7. sij 202223:44 > 23:45 0 komentara
JBAutissier/Panoramic via Guliver

Novinar španjolskog El Confidenciala Ruben Rodriguez napisao je zanimljiv tekst pod naslovom "Novi Zlatni Hrvat, Modrićev nasljednik zbog kojeg je Camavinga zaboravljen".

Rodriguez spominje osvajača Zlatne lopte za 2018. godinu Luku Modrića, novu mladu snagu Real Madrida Edouarda Camavingu te nekadašnju Dinamovu desetku, a danas igrača Stade Rennesa, Lovru Majera.

Španjolski novinar započinje članak spominjanjem Luke na početku 2011. godine kada je nogometni svijet počeo primjećivati njegove vještine. Nakon deset godina, spominju se i Lukini nasljednici, a među njima najviše se ističe Majer.

“Sada se počinju pojavljivati ​​Modrićevi nasljednici. Možda je po stilu igre veznjak koji najviše podsjeća na Modrića Francuz Maxence Caqueret… ali postoji igrač koji ide istim koracima kao i desetka Madriđana, iste je nacionalnosti i spreman je preuzeti uzde koje mu Luka ostavi jednog dana kad okači kopačke o klin”, započinje Rodriguez.

“I, kao da to nije bilo dovoljno, oduvijek mu je bio idol. Riječ je o Lovri Majeru, 23-godišnjem mladiću koji je postao velika senzacija svoje zemlje i koji se može pohvaliti da mu je jedna od najljepših uspomena izlazak na teren s Modrićem”, dodaje španjolski novinar.

“Majer je iz sezone u sezonu poboljšavao svoj učinak i pokazao da ima sve da bude pravi profesionalac. U Lokomotivi je sa samo 16 godina debitirao u prvoj ligi. Nakon dvije sjajne sezone, zagrebački Dinamo vratio ga je u svoje redove, gdje je postao veliki vođa momčadi koja će u samo tri sezone podići pet trofeja… da bi 2021. u povijest ušao još jedan sjajan trenutak: Majer i Modrić zajedno su igrali na Euru 2021., čime je Majer ispunio još jedan od svojih velikih snova. Mladi čovjek ne može uvijek dijeliti travnjak s idolom svog života.

Nakon sjajnih nastupa primijetila ga je svjetska javnost. Tu je nastao fliper jer Real je htio Mbappéa, ali ga nije odmah uspio dovesti. Zato je krenuo u plan B i doveo je Edouarda Camavingu, jednog od najvećih talenata na svijetu koji je dugo bio zapisan u bilježnice Realovih skauta”, ističe Rodriguez.

Za kraj je istaknuo sljedeće:

“Potpis Francuza bio je luksuzno pojačanje za momčad Carla Ancelottija, ali je ostavio vezni red Stade Rennesa poput siročadi. Onda je stigao Majer i sve se promijenilo. Majer jako podsjeća na Modrića, od kretnji do stila igre. On je jedan od onih nogometaša koji više uživaju u posljednjem dodavanju nego u zabijanju, savršeno dominirajući tempom na sredini terena i pokazujući kvalitetu u svakoj akciji. U samo nekoliko mjeseci postao je novi vođa francuske momčadi, a zahvaljujući njemu svi su zaboravili Camavingu. Modrićev nasljednik već počinje kucati na vrata velikana: hoće li Majer i Modrić igrati zajedno u klubu? Majer bi time zatvorio krug snova, onih koji su ga doveli da zablista u svjetskom nogometu.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!