Soldo debitirao, Fiorentina u krizi, preokret West Hama

Konferencijska liga 15. ruj 202223:14 0 komentara
Guliver Images

Iza nas je i drugo kolo grupne faze Konferencijske lige. Favoriti su uglavnom dobro prošli, iako je bilo i par iznenađenja. Mladi hrvatski stoper Nikola Soldo upisao je prvi nastup za svoj novi klub Köln...

U prvom kolu skupine D Konferencijske lige Köln je remizirao kod Nice 1:1, a u drugom je porazio češkog prvoligaša Slovacko 4:2. Donedavni igrač Lokomotive Nikola Soldo (21) našao se u početnoj postavi i igrao je do 58. minute, nakon što su gosti zabili dva gola u nizu i poravnali na 2:2. Ipak, do kraja dvoboja domaćin je poentirao dvaput i pobijedio 4:2.

U toj skupini Partizan je remizirao kod kuće s Nicom 1:1. Nakon dva kola Köln je na vrhu s četiri boda, Nica i Partizan imaju po dva, a Slovacko jedan bod.

U skupini A turski Basaksehir nadigrao je Fiorentinu 3:0 i produžio njezinu krizu. Dva je gola u drugom dijelu zabio Gurler, a jedan Traore. Hearts je u istoj skupini pobijedio na gostovanju u Latviji kod RFS-a 2:0.

Engleski premierligaš West Ham u skupini B je nadoknadio početni minus od 1:0 i okrenuo na 3:2 protiv danskog Silkeborga (uz golove LanzinijaScamacce Dawsona), dok su FCSB i Anderlecht u istoj skupini odigrali 0:0.

Hajdukov “krvnik” Villarreal upisao je i drugu pobjedu u skupini C i to u gostima kod Hapoela Beer Sheve 2:1, dok je Lech s 4:1 nadigrao bečku Austriju.

U skupini E AZ je upisao i drugu pobjedu protiv Vaduza 4:1, dok je Dnjipro-1 slavio u gostima kod Apollona 3:1 i došao do prve pobjede. Apollon i Vaduz ostaju na po jednom bodu.

Gent i Djurgarden imaju po četiri boda, a Molde i Shamrock po jedan u skupini F nakon što je Djurgarden s 3:2 svladao Molde, a Gent s 3:0 Shamrock.

I u skupini G vodeći sastavi imaju po četiri boda, to su Slavia Prag i Sivasspor, dok su Cluj i Ballkani na po jednom. Sivasspor je u Rumunjskoj s 1:0 porazio Cluj za kojeg je Karlo Muhar odigrao svih 90 minuta, dok su BručićCvek i Kolinger ostali na klupi. Slavia je pak s 3:2 kod kuće bila bolja od Ballkanija, a svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Skupinu H sa šest bodova predvodi Basel nakon trijumfa nad Žalgirisom u Litvi 1:0. Petar Mamić odigrao je cijeli susret za domaćina. Pjunik je s 2:0 bio bolji od Slovana iz Bratislave i tako stigao do prvih bodova, dok su Slovan i Žalgiris na po jednom bodu.