Dambrauskas više nije trener Hajduka, poznat nasljednik

Hrvatska 12. ruj 202215:07 0 komentara
HNK Hajduk Split

Momčad će u narednom razdoblju voditi trener Mislav Karoglan, koji je kao pomoćni trener sudjelovao u radu protekla dva stručna stožera prve momčadi, a Klub će o njegovim pomoćnicima pravovremeno obavijestiti javnost.

Gospodin Valdas Dambrauskas od danas više nije trener prve momčadi HNK Hajduk. Sa sada već bivšim trenerom Bijelih, nakon obavljenog razgovora, dogovoren je sporazumni raskid suradnje. S njim odlaze i njegovi pomoćnici Marius Skinderis i Justinas Gasiunas.

Trener Dambrauskas preuzeo je prvu momčad 2. studenog 2021. godine, a Hajduk je pod njegovim vodstvom odigrao ukupno 38 službenih utakmica i pri tom ostvario 23 pobjede, 8 remija i 7 poraza. Ukupno je imao 60,5% pobjeda, a ako gledamo isključivo prvenstvene utakmice osvojio je 71,1% bodova. U svojoj debitantskoj utakmici slavio je protiv Hrvatskog dragovoljca na Poljudu rezultatom 2:0, a najveću pobjedu ostvario je nedavno u prvenstvenoj utakmici protiv Slaven Belupa kojeg su Bijeli na Poljudu svladali rezultatom 5:1.

Posebno će ostati upamćen kao trener koji je nakon devet godina donio trofej na Poljud, pobijedivši Rijeku u Splitu rezultatom 3:1 u finalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Njegova momčad do kraja prošle sezone borila se za oba nacionalna trofeja, a onaj pobjednika Kupa osvojen je na uvjerljiv način i zaslužno krasi trofejne vitrine Kluba. Posljednji put momčad je vodio na Šubićevcu gdje je Hajduk odigrao 1:1 sa Šibenikom.

Treneru Dambrauskasu se od srca zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji, a posebno na strasti, znanju i energiji koje je pokazao vodeći Hajduk te mu želimo puno sreće i uspjeha u nastavku trenerske karijere.

Momčad će u narednom razdoblju voditi trener Mislav Karoglan, koji je kao pomoćni trener sudjelovao u radu protekla dva stručna stožera prve momčadi, a Klub će o njegovim pomoćnicima pravovremeno obavijestiti javnost”, objavio je Hajduk.

Dambrauskas je u 38 utakmica na klupi Bilih ostvario učinak od 23 pobjede, osam remija i sedam poraza, a ostat će zapamćen da je donio naslov Supersport Hrvatskog nogometnog kupa na Poljud, prvi naslov nakon devet godina.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!