Šok u Napulju, Spezia uzela puni plijen

Nogomet 6. sij 202121:31 > 21:33
Foto HNK Rijeka

Nogometaši Spezije senzacionalno su kao gosti svladali Napoli sa 2-1 (0-0) u susretu 16. kola talijanskog prvenstva.

Napoli je protiv novaka u ligi stvarao brojne prilike te poveo golom Petagne (58), no 10 minuta potom Spezia je dobila kazneni udarac kojega je iskortistio N’Zola (68-11m) za poravnanje.

Kada je u 77. minuti Spezia ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen bivši stoper Hajduka Ismajli, očekivalo se kako bi Napoli mogao iskoristiti brojčanu prednost da ipak dođe do pobjede.

No, trener Spezije Italiano ekspresno je reagrao uvođenjem mladog hrvatskog stopera Martina Erlića već u 79. minuti kako bi popunio rupu u obrani nastalu izlaskom Ismajlija, da bi vrlo brzo potom i Pobega (81) odlično pratio jedan protunapad gostiju te loptu koja se odbila od vratnice poslao u mrežu za potpuni preokret i pobjedu Spezije.

S ova tri boda Spezija je izašla iz zone ispadanja, sada je 16. sa 14 bodova, dok je Napoli ostao peti sa 28 bodova.