Službeno: Italija i Argentina u Finalissimi u Londonu!

FIFA World Cup 15. pro 202118:29 > 18:32 0 komentara
Juan Ignacio Roncoroni

Aktualni europski nogometni prvak Italija i južnoamerički prvak Argentina odigrat će 1. lipnja u Londonu prijateljsku utakmicu Finalissima.

‘Veliko finale’ između Azzurra i Gauča igrat će se u Londonu, no još nije poznato na kojem stadionu.

Utakmicom između reprezentacija koje su ukupno šest puta bile svjetski prvaci, Italija četiri, a Argentina dva puta, obilježit će se i potpisivanje obnovljenog i proširenog Memoranduma o razumijevanju (MoU) između Europske nogometne federacije (Uefa) i Južnoameričke nogometne federacije (CONMEBOL) koji traje do konca lipnja 2028.

U sklopu Memoranduma je dogovoreno i otvaranje zajedničkog ureda u Londonu za koordinaciju projekata od zajedničkog interesa kao i organizacija niza nogometnih događanja u engleskoj prijestolnici. Zajednički ured u Londonu bit će službeno otvoren početkom 2022.

“Oduševljeni smo nadogradnjom ​​našeg odličnog odnos s CONMEBOL-om, a naša snažna želja zajedničkog djelovanja na razvoj nogometa i njegove dobrobiti za društvo dodatno se odražava u novom Memorandumu o razumijevanju,” kazao je predsjednik Uefe Aleksander Čeferin.

“Postoji duga tradicija suradnje između Uefe i CONMEBOL-a, što svjedoče natjecanja kao što su Artemio Franchi Trophy i Interkontinentalni kup, te s velikim ponosom ponovno pokrećemo prestižan trofej na radnost nogometa u cijelom svijetu. Radujemo se zajedničkom istraživanju novih prilika i veselimo se Velikom finalu u Londonu u lipnju 2022. godine,” dodao je prvi čovjek krovne nogometne organizacije Starog kontinenta.

“Neizmjerno smo zadovoljni plodovima koje ubiremo zajedno s Uefom, zbog izvrsnog odnosa između naših institucija. Potpisivanjem Memoranduma o razumijevanju postavljamo temelje za daljnji rast i razvoj ove suradnje. Finalu između Argentine i Italije 1. lipnja 2022. u Londonu će se pridružiti i drugi vrhunski sportski događaji, kako i priliči tradiciji južnoameričkog i europskog nogometa,” dodao je predsjednik CONMEBOL-a, Alejandro Domínguez.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!