Futacs: Mnogi se toga srame, ja se time hvalim

Nogomet 22. lis 202112:43 > 12:47 0 komentara
NK Olimpija

Bivši napadač Hajduka Marko Futacs nedavno je kao slobodan igrač potpisao ugovor do kraja sezone s ljubljanskom Olimpijom.

Futacs je bez kluba bio od srpnja ove godine kada mu je završila avantura u Zalaegerszegu.

“Imao sam neke ponude, čak i iz Mađarske, ali imam obitelj pa o tome moram voditi računa prilikom donošenja odluka. Trenirao sam s prijateljima u mađarskom drugoligašu, radio individualno, ali onda sam si rekao da opet moram igrati. Dobio sam poziv iz Olimpije i dogodilo se”, rekao je Futasc za Nogomaniju.

Osvrnuo se Futacs na razdoblje u Hajduku.

“U Hajduk sam stigao nakon ozljede koljena. To mi je bila prva teža ozljeda. Imao sam vremena dobro razmisliti. Mario Branco je bio sportski direktor, vjerovao je u mene. Bili su strpljivi prema meni, ne navijači, nego klub. Polako sam se podigao i onda je krenulo. Rekao sam si da nikada ne želim napustiti Split. Da mi je netko tada dao desetogodišnji ugovor, bez oklijevanja bih ga potpisao. Bio sam sretan. Navijači su mi dali toliko toga. Malo igrača može reći da su tamo doživjeli ono što sam ja doživio. No, tamo je teško igrati, pritisak je velik, Hajduk već dugo lovi naslov i proboj u Europi.”

Iz Splita pamti i jednu ružnu epizodu, sukob s navijačima u centru grada.

“To je bila najgora stvar u mojoj karijeri. Taj dan je bio užasan. To se nije smjelo dogoditi, bilo je dan nakon utakmice. Morao sam otići zbog sebe, a prije svega zbog obitelji. Navijači su mi puno značili i ja njima, tako da je ovaj događaj bio nešto šokantno. Sve se promijenilo u klubu. Branco je otišao, moj odnos s trenerom zahladio i više ništa nije bilo kao prije.”

Za kraj je otkrio i ciljeve s Olimpijom.

“Želimo biti prvaci. Ne trebamo se nikoga bojati. Želim samo zabijati, zato sam došao. Sretan sam zbog dobrog početka, pobijedili smo i zabio sam. Ne bojim se pritiska, naprotiv, volim ga. Kao nogometaš, morate to izdržati. Već nekoliko godina radim s psihologom. To je danas važno u profesionalnom sportu. Mnogi se srame priznati da rade s psihologom, a ja se time volim pohvaliti.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!