Slovensko prvenstvo odgođeno zbog zaraze u Olimpiji

Slovenija 12. kol 20209:35 > 9:39
Gettty Images/ Giuseppe Bellini

Slovensko nogometno prvenstvo neće započeti po planu nakon što su tri igrača Olimpije zaražena koronavirusom.

Prvenstvo je trebalo započeti ovog tjedna, međutim početak je odgođen do 22. kolovoza.

Protokol koji je postavio Nogometni savez Slovenije zakazao je višekratno testiranje igrača i stručnog osoblja svakog kluba sve do početka sezone, nažalost u ljubljanskoj Olimpiji za koju nastupa Ante Vukušić, pojavila su se tri slučaja. Nije objavljeno tko je zaražen, no cijela momčad je u samoizolaciji.

Olimpija će tako, ako sve bude po planu, prvu prvenstvenu utakmicu odigrati spomenutog datuma protiv Gorice. Branitelj naslova je Celje koje će u obranu titule krenuti okršajem s Murom.

Ipak, dok se elitna slovenska liga ne vrati u puni pogon, na kanalima Sport Kluba možete pratiti drugu ligu našeg bliskog susjeda.