Vukušić odlučio derbi, Skender pobjegao Jakiroviću

Slovenija 28. lip 202022:46 > 22:58
Gettty Images/ Giuseppe Bellini

Sinjski dijamant je u 59. minuti primio jednu sjajnu loptu od Čekičija i preciznim udarcem svladao veterana Handanovića.

Derbi slovenskog nogometnog prvenstva  s naglašenim hrvatskim štihom završio je pobjedom Olimpije protv Maribora 1:0. Utakmicu je odlučio Ante Vukušić koji je u 59. minuti poslao loptu u mrežu.

Sergej Jakirović je preuzeo Maribor točno za vrijeme stanke zbog Covida-19 i u četiri utakmice osvojio je maksimalnih dvanaest bodova. Stigao je u Ljubljanu sa željom da dobije derbi i potvrdi da je spreman nadoknaditi i onih sedam bodova zaostatka koje mu je ostavio bivši strateg Maribora Darko Milanić.

Maribor je bio momčad koja je izgledala bolje, imala više loptu u nogama, u prvom poluvremenu je Pihlerov udarac završio na gredi, a u nastavku je Vidmar, koji je inače sjajno čuvao ‘zelena’ vrata obranio zicer mariborskom veznjaku Bajdi, da bi iz sljedeće akcije stigla kazna. U završnici je Olimpija od 80. minute igrala s igračem manje nakon što je sudac Jug pokazao Jurčeviću drugi žuti karton, ali sve to nije pomoglo Mariboru.

Olimpija je ovom pobjedom, prvom u Stožicama protiv Maribora od 2014. godine stigla na četiri boda prednosti (59) u odnosu na Maribor i Celje (55), Ante Vukušić se ovim golom izjednačio s još jednim Hrvatom, Dinom Vizingerom, na prvom mjestu ljestvice strijelaca s 19 golova.