Hrvatski treneri u derbiju za vrh slovenskog prvenstva

Slovenija 28. lip 202013:42 > 13:43
Sergej Jakirović
HNK Gorica

I dok se u hrvatskoj ove sezone odvila standardna i već pomalo uhodana priča po pitanju borbe za naslov prvaka, u susjednoj Sloveniji u tijeku je pravi triler.

A glavni sudionici tog trilera su dvojica Hrvata, dva stručnjaka koja sjede na klupi dvije momčadi koje imaju velike izglede za osvajanje naslova prvaka.

Olimpija, Maribor i Celje su klubovi koji drže prva tri mjesta prvenstvene ljestvice, a sve se nalaze unutar jednog boda razlike – Olimpija ima 56, Celje i Maribor 55. A večeras će se odigrati i veliki derbi između Olimpije i Maribora u Ljubljani koji bi mogao odlučiti ovu neizvjesnu utrku. Ključne uloge u tom susretu imat će dva hrvatska trenera, Dino Skender na klupi Olimpije i Sergej Jakirović na klupi Maribora.

“Mi smo u psihološkoj prednosti. U dobroj smo situaciji”, kazao je za 24 sata Sergej Jakirović, čija je momčad u četiri utakmice nakon pauze zbog koronavirusa ostvarila četiri pobjede.

Dino Skender nedavno je preuzeo Olimpiju. Imali su sedam bodova prednosti ispred Maribora, ali su onda kiksali i Skender je postao novi trener, a debitirao je pobjedom u prošlom kolu u gostima protiv Domžala, i to pogotkom u 90. minuti.

“Bitno da smo dobili tu utakmicu, to nam je donijelo mir prije derbija. Iako je derbi bitan u borbi za naslov, ova utakmica nije presudna. Imamo još šest utakmica nakon nje”, rekao je Skender.

sportklub

Dodaje 36-godišnji Osječanin da je prošlost hrvatskog trenerskog dvojca itekako zanimljiva Slovencima. Naime, prošle sezone bili su rivali u HNL-u, Skender na klupi Osijeka, a Jakirović na klupi Gorice.

“Borili smo se za plasman u Europu, a sad se u susjedstvu borimo za naslov prvaka. Dobio je Jakirović obje utakmice protiv mene s Goricom, ali na kraju smo mi otišli u Europu. Nadam se da ću opet biti uspješniji i da će Olimpija uzeti naslov prvaka”, kaže Skender.

Osim spomenutog trenerskog dvojca, u derbiju će na terenu biti mnogo hrvatskih nogometaša.

Kod Olimpije je to golman Matija Orbanić, branič Marko Perković. veznjak Bojan Knežević te napadač Ante Vukušić koji se za titulu najboljeg strijelca slovenskog prvenstva bori s hrvatskim napadačem Darijem Vizingerom. Bivši napadač Hajduka zabio je 18 golova uz pet asistencija u 28 utakmica.

Sergej Jakirović u obrani će imati hrvatskog stopera Špiru Peričića (26), Splićanina koji je ranije nosio dres Hajduka.