Slaven Belupo pojačao se igračem iz Osijeka

Hrvatska 18. srp 202218:51 > 18:51
Freezer Single image via Guliver Images

Svlačionica Slaven Belupa bogatija je za novog člana. Sporazumnim raskidom ugovora brazilski nogometaš Talys napustio je Osijek i pridružio se sastavu iz Koprivnice...

Brazilski nogometaš Talys Oliveira više nije član NK Osijek. Klub i igrač sporazumno su raskinuli ugovor koji je u nekim drugim okolnostima mogao potrajati do ljeta 2024. Osijek će ostvariti određeni postotak od idućeg Talysovog transfera, a njemu je, pak, najvažnije ostvariti kontinuitet nastupa.

Sada već bivši lijevi bočni Bijelo-plavih karijeru će nastaviti u Slaven Belupu kod svog nekadašnjeg trenera Zorana Zekića. Talys već duže vrijeme nije bio u kombinacijama stručnog stožera Nenada Bjelice, pa je bio na posudbama, prvo u mađarskom Honvedu, a potom i u ciparskom Pafosu.

Ovaj je 23-godišnji Brazilac u Gradski vrt stigao iz brazilske Parane u zimu 2017. još kao junior. Zaigrao je za Osijek II, da bi ga potom Dino Skender uvrstio u najbolju momčad za koju je debitirao 3. travnja 2019. protiv Intera u Zaprešiću kada su Osječani slavili s 3:1. Od tada je u našem prvoligašu odigrao 56 službenih utakmica: 48 u HNL-u, 7 u nacionalnom Kupu i 1 u kvalifikacijama Europske lige. U tom je razdoblju postigao jedan pogodak i to u domaćoj pobjedi nad Dinamom (2:1).

Trener Zekić imat će ga na raspolaganju već od utakmice s Dinamom u subotu.

“Sretan sam što sam stigao u Koprivnicu i Slaven Belupo. Znam što ovaj klub znači u Hrvatskoj i koliko je organiziran. Jedva čekam zaigrati i opravdati povjerenje koje su mi pružili u klubu. Znam jezik, poznam ligu i igrače pa mi neće trebati previše vremena za prilagodbu. U svlačionici imamo nekoliko iskusnih i dokazanih igrača i dosta mladih za koje vjerujem da će ‘gristi’ kako bi dokazali da su spremni za najveće izazove. Ako tako bude na svakoj utakmici, vjerujem da možemo napraviti dobar rezultat ove sezone”, rekao je Talys po potpisu ugovora.