Rangers i Celtic na istom razmaku nakon Boxing daya

Nogomet 26. pro 202118:47 > 18:49 0 komentara
Kirk Rourke/Rangers FC/Shutterstock via Guliver

Škotski velikani Rangers i Celtic ostvarili su pobjede u susretima 20. kola nacionalnog prvnstva, pa će aktualni prvak Novu godinu dočekati sa šest bodova više od Celtica.

Rangers je na Ibroxu pobijedio St Mirren s 2:0, dok je Celtic na gostovanju porazio St Johnstone s 3:1.

Rangers je do devete uzastopne ligaške pobjede, pri čemu šeste u nizu bez primljenog gola, stigao golovima Scotta Wrighta (14) i Alfreda Morelosa (26).

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Tri boda je dohvatio i Celtic koji je na gostovanju porazio St Johnstone sa 3:1.

Gosti su golovima Liela Abade (9, 22) poveli sa 2-0. Christopher Kane je smanjio u 69. minuti, a pitanje pobjednika razriješio je Nir Bitton pogodivši u 82. minuti za 3-1.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović je za goste odigrao cijeli susret.

Rangers vodi na ljestvici sa 51 bodom, Celtic je drugi sa šest bodova manje, dok je na trećem mjestu Hearts sa 36 bodova.