Nezaustavljivi Rangersi bolji od Celtica u ‘Old Firmu’

Škotska 2. sij 202116:39 0 komentara
Mark Runnacles/Getty Images

Nogometaši Rangersa načinili su veliki korak prema osvajanju prvog naslova prvaka u posljednjih 10 godina nakon što su u derbiju 22. kola škotskog prvenstva na Ibroxu pobijedili najvećeg rivala Celtics sa 1-0.

Rangers sada ima čak 19 bodova više od Celtica koji ima i dvije utakmice manje.

“Old Firm” je odlučio autogol Calluma McGregora u 70. minuti. James Tavernier je ubacio iz kornera, a McGregor nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se osam minuta ranije kada je gostujući branič Nir Biton zaradio crveni karton. Do tada je Celtic bio bolji, imao je nekoliko prilika, a najbliži golu bio je Leigh Griffiths koji je u 22. minuti pogodio okvir gola.

Rangersu je to bila 13. uzastopna pobjeda u prvenstvu pri čemu na 11 nisu primili gol, te treća u nizu u “Old Firmu”.

Za Rangers je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Borna Barišić.