Juranović debitira u Old Firmu?!

Nogomet 22. kol 202116:21 > 16:23
JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL

Škotski doprvak Celtic objavio je kako je dogovorio prelazak hrvatskog reprezentativnog desnog braniča Josipa Juranovića (26) iz poljskog prvaka Legije iz Varšave u svoje redove.

Financijski detalji transfera nisu objavljeni, no prema medijskim navodima radi se o tri milijuna eura.

Juranović je s Celticom potpisao ugovor na pet godina, a novim suigračima će se priključiti početkom sljedećeg tjedna.

“Oduševljeni smo što smo uspjeli dovesti Josipa u klub i sigurni smo da će biti veliko pojačanje”, kazao je menadžer Celtica Ange Postecoglu koji je sjeo na klupu kluba iz istočnog dijela Glasgowa po završetku prošle sezone.

Nakon što je Celtic prošle sezone zaostao za prvakom Rangersom čak 25 bodova te je tako prekinut njegov niz od devet uzastopnih naslova škotskog prvaka, na Celtic Parku su odlučili značajno uložiti u momčad pa je Juranović već osmo novo ime koje je ovoga ljeta stiglo u klub.

Hrvatski reprezentativac bi za Celtic mogao debitirati sljedeće nedjelje kada je na programu prvi ovosezonski Old Firm, veliki derbi između Rangersa i Celtica na Ibrox Parku.

Juranović je karijeru započeo u zagrebačkoj Dubravi iz koje je 2015. godine stigao u Hajduk. Dres splitskog kluba nosio je do prošloga ljeta kada je preselio u Legiju. Za hrvatsku reprezentaciju dosada je upisao 10 nastupa, a bio je i dijelom momčadi na ovogodišnjem Euru.