Gerrard slavi: ‘Stigli smo do pakla i natrag’

Škotska 7. ožu 20219:36 > 9:37 0 komentara
Ian MacNicol/Getty Images

Glasgow Rangers na korak je od osvajanja prve titule škotskog prvaka u proteklih deset godina, a glavna zvijezda je trener Steven Gerrard.

Steven Gerrard je prije tri godine preuzeo klupu Rangersa, to je još bilo vrijeme tranzicije u povratku s dna škotskog nogometa gdje je klub izbačen zbog financijskih problema, pa prema poziciji u kojoj se nalaze danas.

Vjerujem, otkada sam stigao u klub, nismo osvojili važnija tri boda,” kazao je Gerrard nakon pobjede protiv St. Mirrena (3:0), nastavivši:

Dio sam ovog projekta, kluba samo posljednje tri godine, ali razumijem patnju navijača koji predugo čekaju na novi naslov prvaka. Ovaj klub je došao do pakla i natrag, nevjerojatne stvari događale su se proteklo desetljeće, a sada smo na milimetar od osvajanja naslova prvaka.”

Velik dio navijača zanemario je protokole distance u vrijeme pandemije, nekoliko tisuća ljudi okupilo se oko stadiona gdje su proslavili novu pobjedu svojih miljenika.

Ne smijemo zaboraviti da se još uvijek nalazimo usred pandemije i zdravlje svih prisutnih je najvažnije. No, shvaćam emociju navijača, teško je ostati suzdržan u ovakvim trenucima“, zaključio je Gerrard koji je i sam burno proslavio novu pobjedu svoje momčadi.

Ključan dio momčadi Rangersa, jedan od najvažnijih igrača Stevena Gerrarda je i hrvatski reprezentativac Borna Barišić, a uz njega tu je i Nikola Katić koji se oporavlja od ozljede.

Rangersi su najtrofejnija momčad škotskog nogometa, iako deset godina nisu bili prvaci i dalje imaju naivše titula, njih 54 dok je Celtic osvojio tri manje.

Zanimljivo, iduću utakmicu Rangersi će odigrati upravo protiv svojih najvećih rivala, 21. ožujka.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!