VIDEO: Celtic nadomak trostruke krune! Golčina Forresta

Škotska 14. tra 201917:35 > 17:39
sportklub

Nogometaši Celtica stigli su nadomak osvajanja treće uzastopne trostruke krune u Škotskoj.

Celtic je izborio finale Kupa pobjedom 3:0 (1:0) protiv Aberdeena u polufinalu igranom u nedjelju na Hampden Parku.

Aberdeen je ostao s igračem manje u 36. minuti kada je drugi žuti karton dobio Ball. Celtic je poveo u drugoj minuti sudačke nadoknade sjajnim golom sjajnim golom Forresta. U 61. minuti za 2:0 pogodio Edouard. Novi crveni za Aberdeen, ovog puta izravni, u 67. minuti dobio je Ferguson. Konačni rezultat postavio je Rogić u 69. minuti.

Filip Benković ostao je na klupi Celtica, dok je Jozo Šimunović odigrao svih 90 minuta.

Suparnik Celtica u finalu koji će se igrati 25. svibnja bit će Hearts koji je u subotu s 3:0 svladao Inverness CT.

Celtic je u veljači osvojio Liga kup, u prvenstvu pet kola prije kraja ima 11 bodova više od drugog Rangersa, a sada je stigao i do finala Kupa. U svojoj bogatoj povijesti klub iz Glasgowa je dosada osvojio pet trostrukih kruna, 1967., 1969., 2001., 2017. i 2018. godine.