Golferska legenda kupuje Glasgow Rangerse!

Škotska 1. tra 202014:19 > 14:21
Ralph Freso / Stringer

Hrvatski internacionalci koji kruh zarađuju u Glasgow Rangersima, Borna Barišić i Nikola Katić, uskoro će dobiti novog šefa.

Glasgow Rangersi nedugo su se vratili u prvi razred škotskog nogometa nakon što su zbog financijskih problema protjerani u najniže lige. No, usprkos sasvim solidnim rezultatima protekle dvije godine, Rangersi i dalje imaju određenih novčanih problema.

Trenutni vlasnik kluba je tvrtka The Rangers Football Club Ltd, a privremeni predsjednik je Douglas Park. Lokalni mediji raspisali su se o prodaji kluba konzorciju koji predvodi škotska golferska legenda Colin Montgomerie.

Riječ je o 56-godišnjaku koji je deklarirani navijač Leeds Uniteda, no isto tako Glasgow Rangersa. U karijeri je ostvario brojne uspjehe u golfu, iako nikad nije bio pobjednik jednog od četiri najveća turnira. Od 2013. godine nalazi se u Kući slavnih golfa.

Kako se piše u Škotskoj, Montgomerie i investitori platili bi 20 milijuna eura za većinski paket dionica što je zaista malen novac za jedan nogometni klub, međutim zapravo objašnjava u kakvoj se teškoj situaciji nalazi škotska institucija koja je 54 puta osvajala domaće prvenstvo, ali posljednji put 2011. godine.

U Rangersima uspješno igraju Borna Barišić i Nikola Katić