Škotski savez: Molimo vas, prestanite trenirati!

Škotska 24. ožu 20209:27 > 9:29
Alex Livesey Getty Images Sport

Škotski nogometni savez (SFA) je u utorak pozvao klubove da prekinu s treninzima i poslušaju uputstva vlade i zdratstvenih službi vezana za pandemiju koronavirusa.

SFA je održao sastanak zajedničke krizne skupine nakon kojeg je “najodlučnije” pozvao svoje klubove da “prekinu” treninge i počnu slijediti savjete o socijalnom distanciranju koje je donijela vlada.

“Pozvao bih naše članove, a posebno naše pridružene nacionalne udruge odgovorne za nogomet na travi da osiguraju da klubovi slijede vladine upute o socijalnom distanciranju”, izjavio je predsjednik SFA Ian Maxwell.

“I dok je bilo dosta anegdota, sam sam to vidio ovaj vikend. Molim vas, prestanite. Pozivam sve uključene u nogomet da naprave što mogu za sigurnost javnog zdravlja”, istaknuo je Maxwell.

“Poruka škotske premijerke Nicole Sturgeon, kada je rekla da savjet ljudima da se distanciraju jedni od drugh nije opcionalan, danas ne može biti jasnija. To se odnosi na nogomet kao i na cijelo društvo”, dodao je.

Nogometno prvenstvo u Škotskoj je prekinuto najmanje do 30. travnja zbog pandemije koronavirusa, ali SFA dodaje da je i dalje nesigurno kada će se moći nastaviti sezona 2019./20.