SKener: Jakobušić: Cilj je najveći! Što tu vi onda radite?

Hrvatska 12. ruj 202217:25 > 17:27 1 komentar
hajduk.hr

Dva ljetna mjeseca su pokazala da čelni ljudi Hajduka nisu u stanju stvoriti momčad koja se može boriti za naslov prvaka, za najviši cilj, kojem se na riječima stremi.

Hajdukov predsjednik Lukša Jakobušić pojasnio je odluku da Valdas Dambrauskas više nije trener.

“Sportski direktor i ja imali smo baš iskren i jako dobar odnos s Valdasom. Malo se stranih trenera tako asimiliralo u naš ambijent, u naše podneblje. Osvojili smo Kup, ali atmosfera i energija koju smo imali na kraju prošle sezone, nije se pretočila u ovu!”

Vidjevši prvu ovosezonsku utakmicu Dinama i Hajduka bilo mi je sve jasno. Sezona nije još ni počela, a svu svoju godišnju plaću bih ovog trena stavio – na Plave. Jednostavno, Hajduk nema dovoljno kvalitetnih igrača da bi se upustio u bitku s Dinamom u ovom trenutku.

Dugo pratim nogomet, puno puta sam se znao zaletiti u procijenama, jer nogomet je tako nepredvidiv. No, ovom prilikom su ljudi koji vode Dinamo reagirali u trenutku kada se Hajduk približio. Doveli su nove igrače koji su im trebali.

Tada sam napisao i da ne znam može li Jakobušić pronaći dovoljno novca, no bez konkretnog šopinga naslov prvaka će ostati nedostižan kao i svih ovih godina. Dva mjeseca kasnije nažalost Hajduk nema trenera, ali nema niti momčad koja se može boriti za naslov prvaka Hrvatske.

Hajduk očito dovoljno novca nema, Hajduk očito i nema dobru skautsku službu, niti dovoljno kvalitetnog sportskog direktora. Omladinska škola se nakon desetljeća devastacije budi, Boro Primorac nešto radi, ali za te plodove će trebati još pričekati.

A svakog jutra kada ste predsjednik Hajduka budite se zapravo u jednom znoju. Jer taj puk, ti navijači i ta ljubav jednostavno su toliko moćni i slini da se vi ne smijete boriti za drugo mjesto. To ne postoji u kodu kluba.

Lukša Jakobušić je na valu prošle sezone, koja nije bila do kraja realna, jer Dinamo je sam sebi podmetao nogu, morao pronaći način da osnaži momčad. No, jednostavno nije uspio, te se ponovno vratio nekoliko godina unatrag. Ciljevi su i dalje uvijek najveći, ali očito Lukša Jakobušić do njih ne može stići. I ne želim opet slušati istu mantru kako ulica vodi klub, kako nitko tu ne može učiniti ništa. Treba vremena, ali i prave vizije i sposobnosti. Lukša Jakobušić nakon svega teško da je taj!

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare