SK doznaje: Gvardiolu se ne žuri iz Leipziga

Bundesliga 26. tra 202217:01 0 komentara
AP Photo/Michael Sohn

Era Joška Gvardiola počela je kada je na klupi Dinama sjedio Nenad Bjelica kao trener. Sad se za njega 'otimaju' velikani.

Gvardiol je za prvu momčad Dinama debitirao 2019. nastupom protiv Gorice. Mladi stoper s tek 18 godina potpisao je petogodišnji ugovor s klubom iz Maksimira, ali u Zagrebu se zadržao do 2021.

U ljeto 2020. potpisao je ugovor s bundesligašem Red Bull Leipzigom, ali je još godinu dana ostao na posudbi u Maksimiru. U Njemačku je došao za oko 19 milijuna eura.

I evo, s njegovih tek 20 godina žele ga velikani europskog nogometa. Pisalo se već kako Joška želi Tottenham, spominjao se i Newcastle, navodno ga žele u Italiji i Španjolskoj, a posljednji u nizu klubova koji se pojavio u medijima koji želi talentiranog stopera je Chelsea.

SkySport je objavio kako trener kluba Premier lige Thomas Tuchel upravo Gvardiolom želi popuniti upražnjeno mjesto Antonija Rudigera koji bi od iduće sezone trebao nositi dres španjolskog velikana Real Madrida.

A koliko je Gvardiol izrastao kao igrač dokazuje i to da mu je procijenjena vrijednost na Transfermarktu 30 milijuna eura. Za RB Leipzig je ove sezone odigrao 42 utakmice, zabio je dva gola i triput je asistirao.

Iz pouzdanog izvora doznali smo kako Gvardiol ipak preferira ostati u Leipzigu jer je tu proveo tek godinu dana, a s druge strane, ni Leipzig ne forsira s prodajom Gvardiola. Nije to ni čudno pošto je Leipzig financijski jak i nije im prioritet odmah prodavati igrače takve klase kao što je Joško.

Naravno, tržište je varijabilno i nije nemoguće da se taj transfer Gvardiola dogodi, no možda bi mogao otići i u nekom drugom smjeru – šuška se, šuška…

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!