Dinamo bi trebao dobiti 20,5 milijuna eura, što je za igrača koji je odigrao 15 utakmica za Modre sjajan posao
Bila je to samo formalnost. Nakon gotovo dva mjeseca pregovora u kojima je Dinamo želio Joška Gvardiola prodati u Leeds, a obitelj i igrač su navijali za Leipzig, napokon je posao dogovoren. I što je najbitnije i potpisan.
Nakon što je Gvardiol prošao liječnički pregled i potpisao ugovor, odmah se zaputio u Zagreb gdje će, sukladno sporazuma dva kluba, ostati na posudbi još neko vrijeme.
#RBLeipzig are pleased to announce the signing of defender Joško #Gvardiol ✍️
The 18-year-old will join the club on 1st July 2021, remaining at @gnkdinamo for the current season ??
?⚪ #DieRotenBullen pic.twitter.com/s6sVDHaZcz
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) September 28, 2020
Jošku je na transferu čestitao sportski direktor RB Leipziga Markus Krösche.
– Sretan sam što sam postao dio RB Leipziga. Riječ je o jednom od najboljih klubova Bundeslige koji ima jasnu viziju igre i ideje. Kao mladom igraču posebno mi je bilo važno izabrati klub u kojem mogu napredovati. Upravo to sam pronašao u RB Leipzigu koji je pokazao da je sjajna sredina za razvijanje i usavršavanje mladih igrača. Veliko hvala mom Dinamu što mi je omogućio ovaj odlazak. Do konačnog preseljenje u Leipzig, činit ću sve od sebe da budem što uspješniji u dresu Dinama – rekao je Joško Gvardiol po potpisu ugovora.
Dinamo će zaraditi odlično, čak 20,5 milijuna eura, a taj se iznos može povećati i eventualno ispunjenim bonusima. Gvardiol će biti u kadru za dvoboj play-offa za ulazak u Europsku ligu protiv Flore iz Tallina.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC


