Scamacca donio pobjedu Genoi protiv Parme, asistencija Pjace

Serie A 19. ožu 202123:02 > 23:08
Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire

U prvom susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je kao gost preokretom svladala Parmu sa 2-1 (0-1).

Domaće je u vodstvo lijepim “škaricama” doveo Pelle (16), a gostima je preokret u nastavku s dva gola osigurao Scamacca (50, 69) koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena.

Posebno je efektan bio drugi pogodak Scamacce koji je udarcem s više od 20 metara pogodio sam gornji desni kut, a loptu mu je za udarac pripremio Marko Pjaca koji je također u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou koja je ovom pobjedom skočila na 13. mjesto sa 31 bodom, koliko ima i 12. Bologna, dok je Parma ostala pretposljednja sa 19 bodova, tri manje od 18. Cagliarija, a četiri manje od 17. Torina.

Na vrhu je Inter sa 65 bodova, devet manje ima drugi Milan, a 10 manje treći Juventus.