Lazio suspendirao sokolara zbog veličanja Mussolinija

Nogomet 20. lis 202116:42 > 16:44 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Čelnici Lazija suspendirali su sokolara Juana Bernabea nakon što je objavljen video u kojem veliča talijanskog diktatora Benita Mussolinija.

Bernabe je u talijanskom prvoligašu već 11 godina zadužen za maskotu kluba, orla Olimpiju, koji prije svake utakmicu na Olimpicu obleti tri kruga oko stadiona pa se vrati na njegovu ruku.

Španjolac je suspendiran nakon što je na društvenim mrežama objavljen videozapis gdje zajedno sa nekoliko navijača nebesko-plavih na tribini veliča Mussolinija i pozdravlja rimskim pozdravom, poznatim i kao fašistički pozdrav.

“Suspendiralii smo dotičnu osobu i razmatramo mogućnosti za raskid ugovora” poručili su iz kluba.

Video je snimljen nakon pobjede Lazija u subotu protiv Intera.

Navijači Lazija često su na udaru kritika zbog optužbi za rasističko skandiranje i fašizam, a nerijetko na stadionu podižu divovske transparente s fašističkim parolama i slikama Benita Mussolinija.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!