Lautaro prvim hat-trickom popeo Inter na čelo Serie A

Serie A 3. sij 202114:38 0 komentara
Emilio Andreoli/Getty Images

Sjajna utakmica odigrala se na Giuseppe Meazzi u 15. kolu Serie A

U susretu 15. kola talijanske Serie A Inter je ugostio Crotone i u sjajnom dvoboju slavio sa 6:2.

Očekivala se danas pobjeda Intera, bez dileme, ali tko bi rekao da će pasti osam pogodaka u duelu Nerazzurra protiv autsajdera.

Crotone je neočekivano prvi poveo poslije 12 minuta igre, kada je Zanellato glavom pogodio za svoj prvi pogodak u Seriji A u karijeri. Međutim, u 20. minuti maestralna asistencija Lukakua i pogodak Martineza za 1:1 i povratak na početak.

U 31. minuti Lautaro je najzaslužniji za gol, no pripisan je kao autogol Marroneu, a u 36. minuti novi pogodak – Crotone stiže do 2:2 nakon penala i uz malu pomoć VAR-a.

U nastavku je Inter postigao još četiri gola i došao do uvjerljive pobejde. Lautaro Martinez je postigao nova dva gola, a jedan Romelu Lukaku i jedan Hakimi za konačnih 6:2. Inače, ovo je prvi hat-trick za Lautara u dresu Intera. Za drugi mu je asistirao Marcelo Brozović (odigrao cijelu utakmicu) a za ovaj treći može biti zahvalan sjajnoj akciji i šutu Ivana Perišića koji je ušao u zadnjih 15-ak minuta.

Inter je trenutno vodeći u Seriji A s 36 bodova, ima dva boda više od Milana, koji doduše kasnije igra protiv Beneventa i ima priliku da se pobjedom vrati na vrh.