Jurić s Veronom do nove senzacije na Olimpicu

Serie A 12. pro 202023:38 > 23:39
Ivan Jurić
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u susretu su 11. kola talijanskog prvenstva kao gosti u Rimu svladali Lazio sa 2-1 (1-0).

Verona je povela u samoj završnici prvog poluvremena autogolom Lazzarija (45-ag), odličnim pogotkom na 1-1 poravnao je Caicedo (56), no potom je Tameze (67) presjekao kratko dodavanje Radua prema vrataru Reini i osigurao tri boda Veroni.
Verona je ovom pobjeodm preskočila Lazio na ljestvici, sada je šesta sa 19 bodova, dok je Lazio osmi sa 17.
Vrlo je zanimljvo bilo u Torinu gdje je Udinese svladalo istoimenog domaćina sa 3-2 (1-0). Gosti iz Udina poveli su sa 2-0 golovima Pussetta (24) i De Paula (54), da bi sredinom nastavka u periodu od samo tri minute postignuta tri gola. Torino je poravnao na 2-2 preko Belottija (66) i Bonazzolija (67), no Nestorovski (69) je vratio Udinese u vodstvo koje je zadržalo do kraja.
Udinese je sada 10. sa 13 bodova, dok je Torino ostao pretposljednji, 19. sa šest. U prvoj utakmici dana Crotone je ostvario prvu pobjedu u sezoni svladavši na svom terenu Speziju sa 4-1 (1-1).