Hrvat preuzeo klub koji je ispao iz Serie A!

Nogomet 9. lip 202213:53 > 13:54 0 komentara
Guliver Images

Venezia je ove sezone ispala iz Serie A, a ekspresan povratak u elitni razred pokušat će izboriti s hrvatskim trenerom na klupi.

Venezia je potvrdila kako je novi trener momčadi Ivan Javorčić.

Riječ je o 43-godišnjem hrvatskom treneru koji je u sezoni iza nas Sudtirol odveo do Serie B.

S Venezijom je potpisao trogodišnji ugovor.

“Jako smo sretni što nam se Ivan pridružio i što će on biti naš novi trener. Ima puno iskustva u talijanskom nogometu te kontinuirano ostvaruje uspjehe. Najvažnije, Ivan ima liderske kvalitete koje smo tražili kod novog trenera. Sjajan je strateg i za sve se detaljno priprema. Veseli nas i što je otvoren za nove ideje, što puno očekuje od svojih igrača i što je u komunikaciji s njima transparentan. On je pravi čovjek za klupu našeg kluba u ovom trenutku i radujemo se radu s njim”, rekao je predsjednik kluba Duncan Niederauer.

Javorčić je trenersku karijeru počeo u mlađim uzrastima Brescije, gdje je kasnije radio kratko i kao trener prve momčadi, a još je vodio Mantovu i Pro Patriju.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!