Gazzeta: Juveova svlačionica Ronaldu okrenula leđa

Nogomet 12. svi 202113:48 0 komentara
Marco Alpozzi/LaPresse

Cristiano Ronaldo prvi je strijelac talijanske Serie A ove sezone, ali njegov Juventus igra očajno.

Stara dama bi lako mogla ostati bez plasmana u Ligu prvaka i tri kola do kraja nalaze se tek na petom mjestu uz težak raspored u posljednja tri kola.

A u svlačionici torinskog velikana ne vlada dobra atmosfera. Gazzetta dello Sport tvrdi da su se suigrači okrenuli protiv Portugalca i da je on poprilično usamljen.

Ovaj list navodi kako igrači Stare dame nisu u dobrim odnosima sa Ronaldom. Smatraju da, za razliku od njih, ima previše slobode i da radi što mu je volja.

Tako je dan nakon poraza od Milana (0:3) Ronaldo propustio trening kako bi posjetio tvornicu Ferrarija u Maranellu, ali nije bio sam.

Alessandro Sabattini/Getty Images

U njegovom društvu bili su predsjednik kluba Andrea Agnelli i izvršni direktor John Elkann, a ostatak ekipe nije baš najbolje prihvatio Ronaldovo odsustvo.

On je i prije znao često izostajati sa treninga zbog raznih sponzorskih obaveza. Mnogi suigrači smatraju da nije fer da on ima drugačiji tretman od njih i zbog toga su zahladili odnose sa portugalskom zvijezdom.

Lako bi se moglo dogoditi da Cristiano Ronaldo na kraju sezone napusti torinski klub. Navodno je zatražio odlazak u slučaju da se klub ne plasira u Ligu prvaka, no ostaje nam da vidimo što će se dogoditi.

Ronaldo je od 2018. godine član Juventusa, a u 130 utakmica postigao je 99 golova.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!