Dogodila se ‘izdaja’! Interu se sprema velika tužba

Nogomet 13. srp 202119:16 > 19:37 0 komentara
Pedro Fiuza

Lisabonski Sporting izdao je priopćenje u kojem su dali do znanja da spremaju tužbu protiv Intera.

Razlog je 28-godišnji veznjak Joao Mario koji je prošle sezone igrao na posudbi u Sportingu iz Intera, da bi mu ovih dana talijanski prvak dao slobodne papire iako je imao još godinu dana ugovora.

I Mario je to iskoristio kako bi besplatno potpisao za najvećeg Sportingovog rivala Benficu, i to do 2026.

Sporting se smatra prevarenim jer su 2016. kada su Marija prodali u Inter za 40 milijuna eura između ostalih ugradili klauzulu da im Inter mora platiti 30 milijuna eura ako veznjaka prodaju u bilo koji portugalski klub.

Sporting je u međuvremenu pokušao ispregovarati s Interom transfer Marija za 3,5 milijuna eura, no talijanski prvak ih je odbio, da bi potom raskinuo s igračem koji je onda potpisao za Benficu.

“Vjerujemo da je ovaj zaobilazan put upotrijebljen kako bi se izbjegla klauzula potpisana 2016. Branit ćemo interese kluba i tužiti za štetu nastalu kršenjem ovog sporazuma”, poručili su iz Sportinga.

Mario je inače dijete Sportinga, a sljedećih pet godina igrat će za najvećeg rivala Benficu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!