"Hrvatski Inter" želi puni plijen u Torinu!

Serie A 7. pro 201816:38 > 16:41
Maurizio Lagana/Getty Images

Večeras u 20:30 Talijani otvaraju 15. kolo sa spektaklom. U Torinu, moćni Juve dočekuje Inter koji se nikog ne boji i koji želi nanijeti prvi poraz "Staroj dami" u ovoj sezoni.

Juventus je apsolutno nedodirljiv u dosadašnjem dijelu sezone. Upisali su 13 pobjeda i samo su jednom izgubili bodove, protiv Genoe kod kuće. Fantastično igra momčad Masimilliana Allegrija i teško da im netko može pomrsiti račune.

Inter je prekinuo brilijantnu seriju prvenstvenih uspjeha teškim porazom na gostovanju u Bergamu, no nakon neuspjeha protiv Atalante Spallettijeva je momčad reagirala uvjerljivo savladavši Frosinone, te osvojivši bod u sjajnom prošlotjednom derbiju s Romom odigranom na rimskom Olimpicu.

Inter čvrsto drži treću poziciju na prvenstvenoj tablici, a u prosincu bi Spallettijeva momčad trebala doznati može li dodatno napredovati jer je nakon gostovanja kod Juventusa krajem mjeseca čeka i susret s Napolijem. Uz to, Nerroazurre sljedećeg utorka čeka rasplet grupne faze Lige prvaka. Na San Siro stiže otpisani PSV, ali za Spallettija i njegove igrače nije dovoljan uspjeh nad nizozemskom ekipom već joj treba i dobar rezultat Barcelone protiv Tottenhama.

Na megdan moćnom Juveu trebali bi krenuti sa sva tri Hrvata u početnoj postavi, Vrsaljko je spreman za susret i Spaletti će odlučiti hoće li krenuti otpočetka.

Povezano

Perišić i Brozović su standardni prvotimci i od njih se očekuje da odigraju bitnu ulogu u rušenju moćnog Juvea.

Inter je jedini klub koji nikad nije ispao iz Serie A, Inter ima više Liga prvaka od Juventusa (3), Inter ima 18 scudetta, tri Europske lige i tri naslova svjetskih klupskih prvaka.

Međutim, Juventus je najbolji talijanski klub u povijesti, nevjerojatno su moćni i favoriti su u ovom susretu. Udarna kombinacija u napadu Ronaldo – Mandžukić uništava protivničke obrane i bit će zanimljivo vidjeti hoće li nastaviti svoju dominaciju i protiv odlične Interove obrane.