Jurićeve trupe poražene u gradskom derbiju

Serie A 4. stu 201722:54 > 22:58
Paolo Rattini/Getty Images

U derbiju Genove, Sampdorija je kao gost slavila protiv omraženog rivala 2:0, a briljirao je veteran Fabio Quagliarella.

Plavi su ušli kao favoriti protiv momčadi Ivana Jurića, a do vodstva su došli pogotkom Gastona Ramireza u 24. minuti. Tim rezultatom bilo je završeno prvo poluvrijeme. Međutim, Grifoni nisu uspijevali pronaći put do izjednačujućeg gola, a sve dileme razriješio je 34-godišnji napadač Fabio Quagliarella, koji je postigao sedmi gol ove sezone i sada se nalazi na diobi petog mjesta liste strijelaca Serie A s Edinom Džekom.

Ovom pobjedom Sampdorija je zadržala šesto mesto na tablici s 23 boda, sedam više od sedmoplasirane Fiorentine, a samo bod manje od petoplasirane Rome. Genoa je u zoni ispadanja sa svega šest bodova, koliko ima i Verona.