Četiri kluba dobili dozvolu, ali još ne žele trenirati

Serie A 2. svi 20209:08 > 9:10
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Stanje u Italiji se polako smiruje, a neki klubovi iako su dobili dopuštenje za treninge, ipak se ne žele kockati

Italija je jedna od najteže pogođenih europskih zemalja, barem što se tiče koronavirusa, ali kod nekih nogometnih klubova još uvijek postoji određeni strah.

Naime, talijanski premijer je od 4. svibnja dao dozvolu za treninge samo onima koji se bave individualnim sportom, pa su tako nogometaši ostali na čekanju.

Međutim, prvi čovjek pokrajine Emilia-Romagna je dao ‘posebnu’ dozvolu za treninge. On je donio odluku da i profesionalni nogometaši mogu nastaviti s trenažnim procesom, ali uz poštovanje mjera socijalne distance.

To znači da četiri momčadi mogu nastaviti sa treninzima, a to su SPAL, Parma, Bologna i Sassuolo. No, Parma i SPAL su već obavijestili da neće u ponedjeljak započeti s laganim treninzima, dok s druge strane Bologna koju vodi Siniša Mihajlović namjerava već od idućeg tjedna krenuti u akciju.