'Ako se prvenstvo prekine, idemo na sud!'

Serie A 15. tra 202018:21 > 18:23
Giampiero Sposito / Stringer

I dalje se ne zna kad će se nastaviti talijansko prvenstvo, a prvi koji će dići pobunu ako sezona bude prekinuta je rimski Lazio

Italija je zemlja koja je zajedno sa Španjolskom najteže pogođena koronavirusom u Europi. Izvanredno stanje produženo je do 3. svibnja kada se očekuje da se situacija znatno popravi, a već idući dan talijanski klubovi bi tada trebali nastaviti s treninzima 8odnosno trebali bi do tad dobiti dozvolu), osim ako situacija ponovno bude loša.

No, i dalje se ne zna što će biti sa sezonom. Jedan od prijedloga bio je da se sezona završi po trenutnom stanju na ljestvici što znači da bi Juventus osvojio titulu. Prvi koji su digli glas protiv toga su iz Lazija koji za Starom damom zaostaje samo jedan bod.

Marco Rosi, Getty Images Sport

Iz rimskog kluba su jasno poručili da se sezona mora nastaviti ili idu na sud gdje će potražiti svoju pravdu.

‘Ako se ova sezona ne završi prirodnim putem onda će iduća biti uništena jer će sve to sigurno završiti na sudu. Nadamo se da će teren odlučiti tko će slaviti, a tko će izgubiti. Tko će u raj, a tko u pakao. Ako se sezona sada prekine sigurno idemo na sud’ – rekao je glasnogovornik kluba Arturo Diaconale.

Jasno je zašto iz Lazija žele nastaviti igrati jer konačno imaju veliku priliku da dođu do naslova talijanskog prvaka nakon 20 godina.