27 godina od prvog nastupa rimskog princa

Serie A 28. ožu 202018:41 > 18:43
Getty Images/Paolo Bruno

Iako su se za njega tijekom karijere otimali mnogi klubovi, princ je ostao lojalan svome klubu do kraja

Na spomen Francesca Tottija, svi će vam reći da je on rimski princ. Ostao je lojalan svojem klubu do kraja. A na današnji dan legendarni Talijan je debitirao za Romu prije 27 godina, 1992.

Cijelo vrijeme stolovao je u talijanskoj prijestolnici, a za Vučicu je u 786 nastupa zabio 307 pogodaka. Debitirao je protiv Brescije kao 16-godišnjak, a ostalo je povijest. U tih 25 godina koliko je služio klubu s Olimpica osvojio je pet trofeja, a onaj najznačajniji je svakako iz 2001. kada je osvojio naslov prvaka.

Mnogobrojni europski velikani su ga tražili, ali on je zauvijek ostao vjeran Romi. Kad je riječ o nacionalnim uspjesima, svakako vrijedi istaknuti 2006.  kada je Azzurrima postao svjetski prvak.