Nogometaši milanskog Intera propustili su priliku vratiti se na čelo ljestvice talijanskog prvenstva, oni su na svom stadionu u susretu 9. kola igrali 2-2 (1-2) s Parmom i tako nisu iskoristili kiks Juventusa koji je ranije u subotu igrao 1-1 (0-0) na gostovanju kod novog prvoligaša Leccea.
Inter je poveo u 23. minuti kada je udarac Candreve na putu prema golu pogodio braniča Parme Dermakua i promijenio smjer, ali samo tri minute potom Brozović je neoprezno izgubio loptu na sredini igrališta što je iskoristio Karamoh te nakon lijepog solo-prodora odličnim udarcem sa 20-ak metara poravnao na 1-1.
Već u 30. minuti Parma je preokrenula rezultat u svoju korist kada je Gervinho okrunio odlični protunapad.
Na 2-2 izjednačio je Lukaku u 51. minuti iz vrlo sumnjivog pogotka. Dojam je da se prilikom izjednačujućeg gola za 2:2 kojeg je postigao Romelu Lukaku asistent Antonio Candreva nalazio u ofsajd poziciji.
Suci su prvo poništili gol, ali nakon konzultacija s VAR tehnologijom gol je priznat iako je i nakon iscrtane grafike Candrevina glava, odnosno dio tijela kojim se može postići gol, bila u nedozvoljenoj poziciji.
Nakon nekoliko minuta suci u VAR sobi su odlučili da priznaju gol. Na kraju susreta ostalo je 2:2 što znači da Inter nije iskoristio današnji kiks Juventusa kod Leccea.
⏹️ | FISCHIO FINALE
Nonostante l'assedio nel recupero, #InterParma si chiude sul 2⃣-2⃣!
⚽️ #Candreva
⚽️ Karamoh
⚽️ Gervinho
⚽️ #LukakuOra e sempre #FORZAINTER!!! ⚫️?⚫️?⚫️? pic.twitter.com/75XgqUbSin
— Inter (@Inter) October 26, 2019
Marcelo Brozović igrao je čitavu utakmicu za Inter koji sada ima 22 boda, jedan manje od Juventusa, a pet više uz utakmicu više od treće Atalante. Parma je sedma sa 13 bodova.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC