Schalke i službeno u 2. ligi, Bayern može otvoriti šampanjac

Bundesliga 20. tra 202122:34 > 22:36 0 komentara
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

U večernjem terminu od 20:30 su odigrana tri dvoboja 30. kola Bundeslige, nakon kojih su mnoge stvari jasne.

Bayern je kao domaćin savladao Bayer Leverkusen 2:0 i ovim trijumfom Bavarci lagano mogupočeti slaviti novi naslov prvaka, s obzirom da je prvi pratitelj RB Leipzig ranije poražen od Kolna sa 2:1. Strijelci za Bayern u ovom dvoboju bili su Choupo-Moting u sedmoj i Kimmich u 13. minuti. Bavarci sada imaju deset bodova prednosti, četiri kola prije kraja.

Porazom od Arminije u Bielefeldu rezultatom 1:0, Schalke 04 je od večeras i službeno novi član 2. Bundeslige četiri kola prije kraja. Rudari imaju 13 bodova manje od klubova izvan opasne zone, tako da više nemaju ni matematičke šanse za ostankom. Pobjedonosni gol za Arminiju postigao je Klos u 50. minuti.

Eintracht je napravio značajan korak u borbi za Ligu prvaka s momčadima Wolfsburga i Borussije Dortmund. Nogometaši iz Frankfurta su večeras savladali Augsburg sa 2:0. Strijelci su bili Hinteregger u 37. i Silva u 58. minuti utakmice.