VIDEO San BiH o Kataru živi, Srbija drži sve u svojim rukama

FIFA World Cup 12. lis 202122:53 > 23:31
Ukrajina - BiH

Bosna i Hercegovina osvojila je vrlo bitan bod na gostovanju kod Ukrajine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru

Zmajevi su loše krenuli u utakmice te su Ukrajinci već u 15. minuti došli u vodstvo pogotkom Yarmolenka. Do kraja prvog dijela su domaćini držali kontrolu nad utakmicom. U nastavak se ušlo u sličnom tonu, Ukrajina je izgledala dobro i činilo se da će upisati ključnu pobjedu u borbi za drugo mjesto skupine koje vodi u dodatne kvalifikacije za SP.

Međutim, u 77. minuti mladi stoper Zmajeva Ahmedhodžić lijepo je zabio na asistenciju Stevanovića te donio svojoj reprezentaciji bitan bod.

Bosna i Hercegovina dočekuje Finsku i Ukrajinu u dvije posljednje utakmice i u slučaju dvije pobjede sigurno će biti drugi te ići u dodatne kvalifikacije.

Prvo mjesto drže Francuzi koji bi trebali potvrditi odlazak u Katar protiv Kazahstana.

Još jedan naš susjed Srbija je odradila svoj zadatak protiv Azerbajdžana u Beogradu, slavili su 3:1.  Junak Srbije bio je Dušan Vlahović koji je postigao dva pogotka.

U istoj je grupi Portugal deklasirao Luksemburg s 5:0, a golove su postigli Cristiano Ronaldo (3), Bruno Fernandes i Palhinha.

Srbija je ovom pobjedom osigurala dodatne kvalifikacije, ali bi pobjedom u posljednjoj utakmici protiv Portugala u gostima sigurno kao prva išla na Svjetsko prvenstvo, a dovoljan bi im bio i remi ako Portugalci izgube na gostovanju kod Irske prije utakmice sa Srbijom.