VIDEO Vlašić opet zabio, ali Lovrenov Zenit slavio u derbiju

Rusija 17. ožu 202120:21 > 22:35 0 komentara

Zenit je u derbiju 23. kola ruske Premier lige pobijedio CSKA u Moskvi sa 3:2

Domaćin je bolje krenuo u utakmicu i u vodstvo došao preko novog pojačanja Salomona Rondona u 28. minuti. Međutim, aktualni prvak se brzo pribrao i na vrlo sličan način preko Dzyube poravnao rezultat u 33. minuti.

Isti igrač je imao priliku dovesti svoju momčad u vodstvo u 45. minuti iz jedanaesterca. Međutim, iskusni lisac Akinfejev obranio mu je udarac s bijele točke i na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom.

Početak drugog dijela odveo je vodu na mlin Zenita. Wendel je već u 50. minuti krasnim pogotkom doveo svoju momčad u vodstvo. Nekoliko minuta kasnije brutalan start Akhmetova sankcioniran je crvenim kartonom i tu je Zenit dobio dodatnu prednost.

Aktualni prvak je dominirao i svoju dominaciju naplatio u 77. minuti novim pogotkom Wendela. Činilo se da ćemo gledati mirnu završnicu, ali je najbolji igrač lige Nikola Vlašić s bijele točke zabio u 91. minuti. CSKA je stiskao do samog kraja, ali nije uspio zabiti gol za 3:3.

Oba naša reprezentativca Nikola Vlašić i Dejan Lovren odigrali su svih 90 minuta.

Zenit je ovom pobjedom došao na 48 bodova, imaju sedam više od drugog Spartaka koji ima utakmicu manje. CSKA je ostao na trećem mjestu sa 40 bodova.