Napadač Sočija za SK: Dinamo će izbaciti Krasnodar

Rusija 23. pro 202014:31 > 15:34

Zanimljiv put nekadašnjeg nogometaša Osijeka

Marko Dugandžić, nogometaš ruskog Sočija bio je gost našeg podcasta. Sportklub prenosi sve utakmice nogometnog prvenstva Rusije, a nekadašnji igrač Osijeka otkrio je ponešto o trenutnom dijelu karijere, ali i kako je imao puno prepreka na svom putu.

Kakva je trenutna situacija u Rusiji, posebno vezano uz koronavirus?
–  Devedeset posto igrača su na ljeto imali koronu, tako da je što se momčadi tiče sve OK. A u Rusiji je situacija posve drukčija. Svi hodaju bez maski, sve je otvoreno, živi se normalno. Njih je 200 milijuna, sigurno da je i smrtnost velika, ali kada se to usporedi s Europom ili nama onda je taj pogled nekako drukčiji.

Na tribinama su i gledatelji? Da, 30 posto kapaciteta, a to je na tim velikim stadionima 8-10 tisuća. Atmosfera je posve drukčija, zbog gledatelja se igra.

Do Rusije vas je put vodio preko Italije?

– U Teramu su svi otišli koji su mene doveli i to je za mene bio veliki peh. Bio je veliki problem što nisam znao talijanski jezik. Zglob i ligamenti su mi stradali i morao sam osam mjeseci pauzirati, onda sam slomio ruku. Nije mi bilo lako.

Krajem 2018. ste se vratili u Osijek?
– Došao sam kod Zekića, prošao mi je prijelazi rok zbog ruke, pa su me pozvali iz Osijeka da treniram. Ponudili su mi ugovor, došao je Skender, rekao je da nisam u njegovim planovima, ali sam ipak otišao s Osijekom na priprme. U tri utakmice sa zabio četiri gola. A onda se pojavila priča s Rumunjima.

Otišli ste u Botosani?

– To mi je bio dobar potez. Botosani je imao četiri utakmice do kraja da se izbori za doigravanje, a ja sam u sve četiri utakmice zabio golove. Zabio sam dva gola FCSB-u (Steaua). I igrali smo s najboljim klubovima.

Možete nam malo usporediti našu i rumunjsku ligu?
– Mediji i infrastruktura su daleko naprijed u odnosu na nas. Da igra deset najboljih onda je to bolje od HNL-a. Financijska situacija je kvalitetnija. Dinamo je kvalitetniji od njihovih klubova, ali ostali iskreno ne.

A prva liga u Rusiji?

– Nakon Lige petice mislim da je Rusija najbolja liga. Zenit malo šteka, ali oni imaju najkvalitetniju momčad. Na duge staze oni će po meni osvojiti. Iskusni su, imaju puno igrača koji su već osvajali.

Vlašić je proglašen najboljim igračem sezone?
– Mi smo igrali prije par kola u Moskvi, ja sam ga prvi put gledao uživo. To je vidljivo da je on brz, jak, vrijeme mu je za odlazak u jak klub i jaku ligu. On je top klasa.

Krasnodar? Dinamov suparnik u EL. Kakve su šanse modrih?
– Dvije utakmice se igraju, oni su igrali Ligu prvaka. Dinamo je dobio CSKA, Krasnodar je sedmi, izgubili su snagu i teško igrali na dva fronta. Iskreno, moje mišljenje je da će Dinamo izbaciti Krasnodar.