Šok u Sankt Peterburgu! Drugi uzastopni poraz Zenita

Rusija 9. pro 201819:10 > 19:13
Epsilon, Getty Images Sport

Nogometaši Rubina napravili su veliko iznenađenje i u 17. kolu Premier lige Rusije u Sankt Peterburgu su pobijedili Zenit 2:1.

Domaćoj ekipi to je bio drugi uzastopni poraz, peti u sezoni, ali su i pored neočekivanog neuspjeha ostali na prvoj poziciji sa bodom više od Krasnodara, koji nije uspeo savladati Ufu (1:1), i četiri od CSKA, koji je u Moskvi bio uvjerljiv protiv Urala 4:0.

Gosti iz Kazanja poveli su u 8. minuti golom Sorokhina, koji je poslije kornera sa desne strane doslovno sa metar udaljenosti savladao Luneva.

Dvadesettrogodišnji Sorokhin je u 50. minuti iskoristio je još jednu lošu reakciju obrane Zenita i još jednom šokirao domaće navijače.

Zenit je u 59. minuti pogotkom Paredesa iz penala smanjio prednost Rubina, međutim, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.