SKANDAL U RUSIJI: Kokorin stolicom napao političara!

Rusija 9. lis 201812:18 > 12:20
Epsilon/Getty Images

Ruski nogometaši Aleksandar Kokorin i Pavel Mamaev napravili su skandal u jednom moskovskom kafiću, napali su Denisa Paka, funkcionera ruskog ministarstva za industriju i trgovinu. Kokorin je tom prilikom Paka udario stolicom u glavu.

Snimka incidenta je ubrzo preplavila društvene mreže, a dvojica nogometaša će biti krivično gonjena.

Čuo sam da su oni već pravili brojne incidente. Predat ćemo tužbu sudu“, izjavio je Pakov predstavnik za medije.

O cijelom slučaju govorio je i predsjednik Nogometnog saveza Rusije Aleksandar Alaev.

Zakon je isti za sve i krivci trebaju biti zasluženo kažnjenji. Siguran sam da će Ministarstvo unutrašnjih poslova sprovesti kompletnu istragu i utvrditi kazne za ovaj incident“, poručio je Alaev.

Ruski “Sport Ekspres” piše da bi Kokorin i Mamaev mogli dobiti otkaze u svojim klubovima Zenitu i Krasnodaru i da će biti izbačeni iz reprezentacije, te da ih u najgorem slučaju čeka zatvorska kaznu u trajanju od pet godina.

Razlog napada još nije poznat, a ruski mediji ističu da je u pitanju rasizam, pošto je Pak porijeklom Azijat.