Tosno na izdisaju, problemi za Amkar

Rusija 10. lip 20189:14 > 9:16
Epsilon, Getty Images Sport

Pobjednik ovogodišnjeg ruskog kupa, Tosno na rubu je gašenja uslijed velikih financijskih problema.

Tosno je ove sezone osvojio ruski kup na senzacionalan način, bila je to jedina svjetla točka u inače lošoj sezoni kluba koji je na koncu ispao iz prve lige. Međutim, osvajanje kupa nije značilo i da će Tosno nastupiti u Europa ligi iduće sezone, UEFA je klubu odbila izdati licencu zbog velikih financijskih problema. Predsjednik kluba Leonid Komenko tražio je sponzore, pomoć gradskih vlasti, no nije ostvario zacrtano tako da klub očekuju teški dani opstanka.

Slične probleme prolazi i Amkar iz Perma koji nije platio igrače i osoblje nekoliko mjeseci. Klupska blagajna je prazna i ukoliko se ne pronađe financijska injekcija koja bi spasila klub, isti će trajno zatvoriti svoja vrata.