Samo na SK: Počinje sezona, bez Vlašića u sastavu

Rusija 8. kol 202011:37 > 11:39
Epsilon/Getty Images

U subotu 8. kolovoza počinje prvenstvo Rusije, koje možete pratiti samo na programima Sportkluba

Utakmicama Himki – CSKA u Podmoskovlju (SK 2 15.00) i Tambov – Rostov (SK 3 17.30) danas počinje elitno prvenstvo Rusije. I ove godine broji 16 klubova. Iako je bilo prijedloga, nije bilo proširenja lige. Iz najboljeg društva su ispali Krila Sovjetov i Orenburg, a novi članovi elitnog razreda su Rotor iz Volgograda i Himki, finalista Kupa Rusi.

Utakmice će se igrati sa navijačima, ali sa smanjenim kapacitetom. Distanca na tribinama između gledatelja mora biti metar i pol, ali prema izveštajima sa Superkupa u Moskvi to i nije bio slučaj, nego su se najvatrenije pristalice obje momčadi skupile i na taj način navijale.

Nikola Vlašić će prvi na teren (Sportklub 2 u 15 sati), a momčad koja nije izborila kvalifikacije za Ligu prvaka u proteklih deset dana nije doživjela veće promjene. Naime, CSKA je samo potpisao argentinskon napadača Adolfa Gaicka koji ima 21 godinu i dolazi iz San Lorenza iz Buenos Airesa. Rusi su ga platili 8.5 milijun eura.

Prvak Zenit je sezonu otvorio pobjedom protiv Lokomotive iz Moskve 2:1. Gol za lokose zabio je Vedran Ćorluka, no nije pomoglo. U sastavu modrih debitirao je Dejan Lovren, koji je u St. Peterbut+rgh došao iz Liverpoola za 12 milijun eura. Morao je Zenit nekako zatvoriti rupu nakon odlaska Branislava Ivanovića, koji još uvijek nema novi klub.

SK

Ruskog prvaka Zenita napustio je prije nekoliko dana i Oleg Šatov koji je pojačao Rubin iz Kazanja, dok je Igor Smoljnikov završio u Krasnodaru. Brazilac Hernani će karijeru nastaviti u Parmi, dok će Argentinac Emanuel Mamana na posudbu u Soči. To su igrači koji nisu bili u prvom planu kod Sergeja Semaka prošle sezone. Takođe, prvak se odrekao usluga Aleksandra Kokorina. Jedan od najboljih ruskih nogometaša potpisao je trogodišnji ugovor sa Spartakom iz Moskve. U napadu Zenita ostao je udarni tandem, Artjom Dzjuba i Iranac Serdar Azmun

U Spartaku je ostao Talijan Tedesco kao trener, spomenuli smo Kokorina, kao jedino pravo pojačanje. Lokomoriv koji vodi Srbin Nikolić je prošlu sezonu završio na drugom mjestu. To im donosi Ligu prvaka. Najveće pojačanje trebalo bi biti Fjodor Smolov koji se vratio sa posudbe iz Celte.