Rog sa svojim Cagliarijem ide u Serie B

Nogomet 22. svi 202223:18 > 23:19 0 komentara
Andrea Staccioli Insidefoto

Završena je sezona talijanske Serie A. Nakon saznanja da je Milan novi prvak, postala su poznata i imena putnika prema Serie B.

Od ranije je bilo poznato da su novi drugoligaši Venezia i Genoa, a u posljednjem kolu njima se pridružio Cagliari.

Neočekivano su završile posljednje dvije utakmice sezone u kojima je Udinese slavio kod Salernitane 4:0, dok su Venezia i Cagliari odigrali 0:0.

Za prvoligaški život borili su se Salernitana i Cagliari i obje su momčadi iznimno loše odradile svoj dio posla. No, kako je Salernitana posljednje kolo dočekala s dva boda više, tu je prednost i zadržala ovakvim razvojem događaja.

Salernitana je prije domaćeg poraza od Udinesea imala niz od sedam ligaških utakmica bez poraza. U tom je razdoblju upisala četiri pobjede i tri remija, ali je završni posao odradila katastrofalno. No, pomogla joj je Venezia, klub koji je budući drugoligaš, ali se za kraj časno oprostio od Serie A.

Odigrala je Venezia doma 0:0 protiv Cagliarija i tako spriječila klub sa Sardinije da ostane u prvoligaškom društvu. Iako je Cagliariju igrala samo pobjeda treba priznati da je ta momčad cijelu utakmicu nemoćno i sramežljivo napadala i na kraju ostala bez svog cilja.

Za Cagliari je od 34. minute igrao hrvatski nogometaš Marko Rog koji se tako sa svojim klubom spustio razred niže.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!