FIFA World Cup 11. stu 202122:27 > 23:01 0 komentara

Raspucana hrvatska nogometna reprezentacija pregazila je Maltu 7:1 za najuvjerljiviju pobjedu u zadnjih pet godina. Andrej Kramarić upisao je tri asistencije i gol, Lovro Majer dva gola, a debitirao je Ivo Grbić.

Ono što se očekivalo, to se i dogodilo. Utakmica Hrvatska – Rusija ove nedjelje od 15 sati u Splitu odlučit će o pobjedniku kvalifikacijske skupine H koji će izravno izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo 2022.

Nakon što su Rusi sa 6:0 razbili Cipar, Hrvatska je identičnim razlikom, ali drukčijim rezultatom, porazila Maltu u gostima i tako ostala na dva boda minusa u odnosu na Ruse. U trećoj utakmici naše skupine Slovačka i Slovenija odigrale su 2:2.

Sve je na Malti krenulo idealno, golom Ivana Perišića već u šestoj minuti nakon brze akcije Modrića i Perišića. Ubrzo su jednoj i drugoj reprezentaciji opravdano poništeni golovi zbog zaleđa, da bi u 22. Duje Ćaleta-Car poentirao glavom nakon slobodnog udarca Modrića.

Maltežane je u igru nakratko vratio nespretni i nesretni autogol Marcela Brozovića u 31. minuti, no već u 39. Mario Pašalić vratio je dva gola plusa nakon asistencije Kramarića i prethodno sjajne lopte Majera. Pred odlazak na poluvrijeme Pašalić je petom proigrao Luku Modrića koji je pogodio u bliži kut za 4:1.

Tu je dakako sve bilo riješeno, no Hrvatska nije stala ni u drugom poluvremenu. Majer je u 47. prvi natrčao na odbijanac i postigao prvijenac u kockastom dresu, Kramarić se također upisao u strijelce u 53., a onda je Majer zabio i drugi put u 64. minuti za konačnih 7:1. Najviša je to pobjeda Hrvatske još od listopada 2016. godine kada je u kvalifikacijama SP sa 6:0 u gostima svladala Kosovo.

Osim Majera, ovu će utakmicu posebno pamtiti i Ivo Grbić koji je na vratima debitirao za hrvatsku A reprezentaciju.

Izbornik Zlatko Dalić dobio je što je htio. Laganu pobjedu bez previše utrošene energije i uz luksuz da rano može iz igre izvaditi glavne igrače.

Sofascore

Hrvatska je nastupila u sastavu: Grbić, Juranović, Ćaleta-Car, Gvardiol, Sosa, Brozović (od 46. Jakić), Modrić (od 54. Vlašić), Majer, Pašalić (od 62. Livaja), Perišić (od 54. Oršić) i Kramarić (od 54. Petković).

U drugoj utakmici naše skupine koja se igrala u isto vrijeme Slovačka i Slovenija su odigrali 2:2. Slovenci su poveli preko Zajca, da bi u 57. ostali s igračem manje nakon drugog žutog Blažića koji je igrao rukom i skrivio penal. Siguran realizator bio je Duda. Iako s igračem manje gosti preko Mevlje stižu do 2:1, da bi konačan rezultat postavio Strelac u 74. minuti.

Skupina H: 1. Rusija 22, 2. Hrvatska 20, 3. Slovačka 11, 4. Slovenija 11, 5. Malta 5, 6. Cipar 5.