Nogomet 29. ožu 202222:05 > 23:01

Nogometaši Senegala i Gane ostvarili su plasman na Svjetsko prvenstvo krajem godine nakon pobjeda u završnoj rundi afričkih kvalifikacija.

Senegal je na domaćem terenu svladao Egipat nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:1). Nakon prve utakmice i 1:0 Egipta istim je rezultatom slavio Senegal na domaćem terenu u Diamniadiju. Gol je postignut već u četvrtoj minuti i to autogol Hamdi Fathija. Ostalih 116 minuta mreže su mirovale, a Egipćani se nisu ni malo proslavili ni kod izvođenja jedanaesteraca. Trojica nisu bila precizna, između i ostalih i Salah, dok je Sadio Mane zabio za konačno slavlje Senegala.

Podsjetimo kako su nedavno ove dvije reprezentacije igrale u finalu afričkog Kupa nacija. I tada su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci te je i tada Senegal bio bolji.

Nogometaši Gane slavili su prolaz na SP na gostujućem terenu u Abuji gdje su odigrali 1:1 protiv Nigerije. Prva utakmica završila je bez golova, ali kako Međunarodna nogometna organizacija nije još poništila pravilo gola u gostima Gana je na osnovu toga ostvarila veliki cilj.

Već u 10. minuti Gana je povela golom Parteyja, ali još veće zasluge za taj pogodak ima domaći vratar Uzoho koji je početnički pogriješio. Do kraja utakmica Nigerija je uspjela tek izjednačiti, gol je dao Troost-Ekong iz jedanaesterca u 22. minuti, ali ne i zabiti drugi pogodak koji bi je odveo u Katar.

Preostala tri uzvratna dvoboja završne runde afričkih kvalifikacija igraju se tijekom večeri ovog utorka.

Završna runda afričkih kvalifikacija za SP (uzvratne utakmice):

Senegal – Egipat 1:0, 1-0, jedanaesterci 3:1 (Hamdi Fathi 4-ag); prva utakmica 0:1

Nigerija – Gana 1:1 (Troost-Ekong 22-11m / Partey 10); 0:0